Samorząd Szkolny

Mamy Samorząd!!!
Po wielu dniach przygotowań oraz zmagań kandydatów w wyborczym wyścigu, z wielką radością możemy ogłosić, że… Mamy to!
Samorząd Uczniowski został wybrany w demokratycznych wyborach. Ale… Nie było łatwo. Wszyscy chętni do objęcia funkcji w SU musieli dostarczyć listę poparcia swojej kandydatury, na której należało zebrać 30 podpisów. Dopiero wówczas mieli możliwość kandydowania. Przed nimi pojawiły się kolejne zadania: przygotowanie plakatów wyborczych oraz udział w spotkaniu, gdzie prezentowali swoje programy wyborcze, a także odpowiadali na pytania publiczności. Kolejne dwa dni upłynęły pod hasłem „ciszy wyborczej”. Oznaczało to, że nasi kandydaci nie mogli rozwieszać plakatów, ani w żaden inny sposób zachęcać do oddania na nich głosu.
Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień: 29 września. W sali gimnastycznej pojawiła się komisja wyborcza, która sprawdzała dane osobowe głosujących, pilnowała, aby każdy złożył podpis na liście uprawnionych do głosowania. Gdy wszystkie formalności zostały dopełnione, uczeń otrzymywał kartę wyborczą, na której stawiał znak X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata.
Komisja Wyborcza długo i dokładnie przeliczała głosy. Najpierw sprawdziła czy liczba kart wyborczych w urnie zgadza się liczbą podpisów złożonych na listach osób uprawnionych do głosowania, a potem przeliczyła głosy oddane na poszczególnych kandydatów.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, aby nie trzymać Was dłużej w niepewności (bo nieoficjalnie już wiecie), potwierdzamy, że:
Przewodniczącą została:
JULIA MASTALERZ
Zastępcą – WOJCIECH GÓRECKI
Sekretarzem - ANTONINA PASŁAWSKA
Przedstawiamy również najbliższych współpracowników członków SU: Kornelię Chechelską, Janka Suchtę oraz Marysię Podolską.