Jazda konna i nie tylko :)

Wakacyjny czas beztroskiej zabawy powoli dobiega końca. Przed nami kolejne 10 miesięcy wyzwań, intensywnej pracy, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności. Z dumą informujemy, że program SZKOŁY DLA SZTUKI ŻYCIA cieszy się Waszym zadowoleniem, dlatego od września będzie kontynuowany: język angielski (4h tygodniowo w każdej klasie), od przedszkola nauka drugiego języka obcego(j. rosyjski) zajęcia z przedsiębiorczości, filozofii, programowania, zajęcia logopedyczne, akrobatyka jak również zajęcia taneczno- rytmiczne czy lekcję gry na pianinie. Nadal realizowane będą dwie innowacje pedagogiczne zioła w kuchni i medycynie jak również przedszkolne miganie. We wrześniu czeka Was niespodzianka. Wprowadzamy naukę JAZDY KONNEJ –zajęcia odbywać się będą w stadninie koni 
w Bolęcinie – grupa młodsza będzie uczestniczyć w zajęciach we wtorki od godziny 12:30 – 13:30, grupa starsza w czwartki od 15:00 do 16:00. 
Dlaczego jazda konna ? ponieważ wspaniale wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny , rozwija równowagę i koordynację. Ruchy, jakich oczekuje się od jeźdźca, wymagają wysokiej świadomości ciała. Podczas jazdy konnej wykorzystujemy mięśnie – głównie nóg, brzucha, ramion i pleców. Jeździectwo to nie siła fizyczna, lecz mocne i elastyczne mięśnie, które pomagają w utrzymaniu równowagi i koordynacji. Podczas jazdy dwie strony naszego ciała muszą pracować jednocześnie, co stymuluje do skoordynowanego działania obie półkule mózgowe.
Jazda , podobnie jak spacer, stymuluje pracę organów wewnętrznych, wspomaga działanie wątroby i proces trawienia. Podczas jazdy spalamy wiele kalorii i poprawiamy przemianę materii. Dzięki koniom przełamujemy wewnętrzne bariery, podejmujemy nowe wyzwania, które pokonujemy ciężką, systematyczną pracą. Dzięki temu budujemy wiarę w siebie i swoje możliwości i od najmłodszych lat uczymy się wytrwałości. Te cechy bardzo pomogą w dorosłym życiu. Konie w pozytywny sposób wpływają na wiele cech naszego charakteru – opiekuńczość, szacunek, wytrwałość, dążenie do celu i odpowiedzialność.